Oprogramowanie dla gastronomii
Aplikacje dla gastronomii
Cyfryzacja w gastronomii jest obecnie w fazie rozkwitu. W dalszym ciągu oczekujemy na wejście w życie kas i drukarek fiskalnych on-line.
Pierwsza faza oprogramowania do gastronomii
Końcówka lat 90-tych – razem z pojawieniem się pierwszych komputerów z dotykowymi ekranami, opartymi na systemie Windows XP, zaczęło powstawać oprogramowanie dla restauracji, barów i hoteli. Niestety nie wyglądało ono jak to, do którego mamy dostęp obecnie. Charakteryzowało się ono utrudnionym podglądem on-line dla właścicieli i menadżerów. Opracowane w tamtym czasie interfejsy, powstawały bez elementarnej wiedzy o UX/UI. Systemy lat 90-tych były bardzo awaryjne i niedopracowane. Brakowało w nich receptur i stanów początkowych, a po aktualizacjach Windows – możliwe do zaobserwowania było spowolnienie systemu, a nawet jego całkowita dezaktywacja.
Zalety oprogramowania dla gastronomii lat 90-tych dostrzegali wyłącznie ich sprzedawcy. Za podstawowy system zapłacić trzeba było nawet 10 tys. zł. Na szczęście z roku na rok możemy dostrzec, że jakość dopracowania tego typu programów rośnie, zaś ich cena stale maleje, dzięki czemu stały się one bardziej dostępne.
Porównanie aktualnych systemów POS innych producentów:
- SOGA to oprogramowanie dla kas i drukarek fiskalnych marki Novitus oraz Elzab. Firma Elzab oferuje jedne z lepszych urządzeń fiskalnych na rynku. Samo oprogramowanie SOGA jest dość przestarzałe– niepraktyczny layout, dostosowany do Windows XP, który nie jest już wspierany. Dodatkowo SOGA nie umożliwia on wydruku faktur na drukarkach fiskalnych.
- Food Soft to oprogramowanie, które pomimo wysokiej ceny, nie jest szyte na miarę. Dodatkowo jest trudne w obsłudze i aby móc się nim posługiwać, trzeba poświęcić sporo czasu na naukę i szkolenia.
Wkraczamy w druga fazę w gastronomii – MOBILE
Minęły czasy, w których oprogramowanie musiało znajdować się na komputerach stacjonarnych,. Mamy nieograniczony dostęp do urządzeń mobilnych, takich jak tablety, czy telefony komórkowe (smartfony). Dodatkowo zyskujemy niesamowitą mobilność. Kelner może poruszać się wraz menu w formie cyfrowej, po całej sali i bezprzewodowo wysyłać zamówienia do kuchni, gdzie osoba z obsługi,. będzie mogła ekspresowo je zrealizować.
Nowoczesne oprogramowanie nie tylko powinno pozwalać na przyjęcie zamówienia, ale także komunikować się z drukarkami fiskalnymi i automatycznie drukować paragony dla klientów. Jeżeli zabraknie w kuchni jakiegoś produktu, system powinien automatycznie powiadomić o tym obsługę, aby uniknąć sytuacji, kiedy klient zamówi potrawę, składającej się z brakujących półproduktów.
ABS POS – działa na tabletach, posiada dostęp do chmury, komunikuje się z drukarkami fiskalnymi (Posnet, Elzab, Novitus) oraz monitorami w kuchni, a także współpracuje z systemami magazynowymi.
Nowoczesny aktualizowany program:
Kod aplikacji jest ciągle aktualizowany i wciąż dodawane są nowe funkcjonalności. Istnieje możliwość dostosowania oprogramowania do konkretnych potrzeb klienta, jak np:
- utworzenie systemu menu w postaci tabel czy grafik,
- dodanie i usuwanie sposobów płatności,
- komunikacja z magazynami,
- dostosowanie powiadomień,
- przygotowanie aplikacji pod konkretne urządzenia.
Potrzebujesz więcej informacji? Napisz lub zadzwoń, a my rozwiejemy Twoje wątpliwości!
Zapoznaj się z pełnymi możliwościami Oprogramowania dla Gastronomii!