Oprogramowanie do gastronomii

Aplikacje dla gastronomii

Cyfryzacja w gastronomii przeżywa obecnie drugą fazę rozkwitu mamy już rok 2019 – gdzie miały wejść kasy fiskalne i drukarki fiskalne on-line – ale czy tak będzie nikt w Polsce tego nie wie.

Oprogramowanie POS

Pierwsza faza oprogramowania do gastronomii

Końcówka lat 90 tych – razem z wejściem pierwszych komputerów z dotykowymi ekranami opartymi na Windows XP – to już jest za nami. Oprogramowanie do restauracji, barów, hoteli stacjonarne z utrudnionym podglądem on-line dla właścicieli i menadżerów. Interfejsy strasznie toporne bez wiedzy o UX/UI. Systemy wtedy powstające bardzo dziurawe umożliwiające zarabianie kelnera, a nie właścicielom. Bez receptur, bez stanów początkowych, a po aktualizacjach Windows – oprócz spowolnienia systemu po aktualizacjach systemy do gastronomii przestawały w praktyce działać – choć do dziś w niektórych restauracjach można znaleźć te urządzenia.

Jedyna zaleta dla informatyków i sprzedawców to ich cena – 10 tys za średni system do gastronomii to cena minimalna jaką trzeba było posiadać na taki system. Sprzęt, brak konkurencji, brak wiedzy właścicieli, opłata za system operacyjny Windows w cenie sprzętu – to wszystko jest za nami…

Porównanie aktualnych systemów POS innych producentów:

  • SOGA strasznie reklamowane oprogramowanie przez firmę odnośnie kas i drukarek fiskalnych Novitus. SOGA wspiera również Elzab – firma z historią z Zabrza. Elzab ma jedne z lepszych urządzeń na rynku odnośnie kas i drukarek fiskalnych. Samo oprogramowanie SOGA jest dość archaiczne – stary layout, dostosowane do Windows XP który nie jest już wspierany – ciężko konfigurowalny system do gastronomii – brak możliwości wydruku faktur na drukarki fiskalne.
  • Drugi system który jest dinozaurem w Polsce to Food Soft – soft ale nie do gastronomii – ciężkie toporne oprogramowanie – drogie, problemem może być także sposób obsługi tego oprogramowania, żeby się go nauczyć trzeba przeczytać kilka rozległych poradników. Przy dzisiejszych standardach na pewno nie jest to oprogramowanie szyte na miarę.

Oprogramowanie do gastronomii mobile

Wkraczamy w druga fazę w gastronomii – MOBILE

Czasy w których oprogramowanie musiało znajdować się na komputerach stacjonarnych minęły, przy aktualnej mocy obliczeniowej nawet najtańszych tabletów systemy należy kierować właśnie na nie. Dodatkowo zyskujemy niesamowitą mobilność, kelner może poruszać się z cyfrowym menu po całej sali, bezprzewodowo wysyłać zamówienia na kuchnie gdzie kucharz odbierze je w ciągu sekundy i od razu zacznie je przygotowywać.

Nowoczesne oprogramowanie nie powinno tylko przyjmować zamówień, powinno także komunikować się z drukarkami fiskalnymi i automatycznie drukować paragony dla klientów. Jeżeli zabraknie jakiegoś produktu system powinien automatycznie powiadomić o tym obsługę aby uniknąć sytuacji gdzie klient zamawia potrawę i nie może jej otrzymać.

ABS POS – działa na tabletach, posiada dostęp do chmury, komunikuje się z drukarkami fiskalnymi (Posnet, Elzab, Novitus) oraz monitorami na kuchni, współpracuje z systemami magazynowymi w celu sprawdzania stanu.

Aplikacja POS

Nowoczesny aktualizowany program:

Kod aplikacji jest ciągle aktualizowany, wciąż dodawane są nowe funkcjonalności, istnieje także możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb klienta jak np:

  • Utworzenie systemu menu w postaci tabel czy grafik
  • Dodanie, usuwanie sposobów płatności
  • Komunikacja z magazynami, dostosowanie powiadomień
  • Przygotowanie aplikacji pod konkretne urządzenia

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz lub zadzwoń, rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Zapoznaj się z pełnymi możliwościami Oprogramowania dla Gastronomii!