terminal płatniczyW dzisiejszych czasach klienci odwiedzający lokale gastronomiczne nie płacą tylko i wyłącznie gotówką, ale także wykorzystują różne metody płatności bezgotówkowych, np. często płacą za zamówienie swoją kartą płatniczą oraz kartą debetową.

Coraz częściej korzystają także z możliwości używania nowoczesnych systemów płatności mobilnych, dzięki czemu w celu dokonania płatności, mogą jedynie przyłożyć telefon bądź sparowany z telefonem smartwatch do terminalu płatniczego. Podstawową zaletą korzystania z terminali płatniczych w gastronomii jest możliwość ich integracji z oprogramowaniem typu POS. 

Pełną ofertę urządzeń oraz ich integracji można sprawdzić w naszym sklepie pod adresem https://abspos.pl/sklep

Obsługa bezgotówkowych płatności za pomocą terminali płatniczych 

Obsługa bezgotówkowych płatności zbliżeniowych dzięki terminalom płatniczym, umożliwia klientom regulację rachunków nie tylko tradycyjnie gotówką, ale także innymi nowoczesnymi metodami płatności. Coraz częściej młodzi ludzie w celu zapłacenia za swoje zamówienie używa licznych kart płatniczych, a dzięki technologii NFC, osobistych smartfonów. 

Zakup terminali płatniczych przyniesie wiele korzyści jak: 

  • zwiększenie kontroli nad finansami 
  • redukcja błędów, np. przy wydawaniu reszty
  • większa ilość klientów i wzrost ich zadowolenia
  • szybkość i łatwość obsługi 
  • wygoda dla pracowników i klientów 

Dlaczego warto wdrożyć terminale płatnicze w gastronomii? 

Aktualnie ludzie wykorzystują wiele metod płatności. Wprowadzenie obsługi bezgotówkowych płatności dla gastronomii za pomocą terminali płatniczych przyczyni się przede wszystkim do skrócenia całkowitego czasu obsługi klienta i tym samym da możliwość obsłużenia większej ilości osób w tym samym czasie. 

Klienci także coraz częściej rezygnują z posiadania większej ilości gotówki w portfelu, a w zamian za to używają swoich kart płatniczych i debetowych. Nierzadko także zapisują swoje karty w osobistych telefonach komórkowych, którymi później płacą w formie zbliżeniowej. Wdrożenie terminali płatniczych sprawi, że klient będzie bardziej zadowolony, ale także ten zabieg pomoże zredukować pojawiające się błędy przy przyjmowaniu i wydawaniu reszty gotówką, co tym samym zwiększy kontrolę nad przepływem finansowym. Każdy właściciel lokalu gastronomicznego odkryje wiele innych istotnych zalet używania terminali płatniczych.