Restaurator powinien charakteryzować się odwagą w prowadzeniu swojego biznesu, ale także być gotowym na zmiany i innowacje. Gastronomia to branża, która wciąż się rozwija i jest bardzo dynamiczna. Każdy właściciel restauracji, podążający za trendami, wie że technologia  jest niezwykle pomocna w codziennej pracy i potrafi przenieść ją na inny poziom.

W restauracyjnym kotle

Właściciele restauracji, którzy pracują w branży przez wiele lat, wiedzą że obsługa klientów, przechodziła już wiele etapów i ewoluowała wraz ze zmianami, trendami i nowościami technologicznymi. Sfera przestrzeni lokalu od zawsze dzieliła się na salę i kuchnię, które ściśle ze sobą współpracowały. Zamówienia zbierane przez kelnerów, niegdyś były zostawiane kucharzowi na kartkach papieru, aż do powstania ABS POS. Oprogramowanie do gastronomii jest kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami w restauracji i to przy użyciu sieci bezprzewodowej, co znacznie ułatwia pracę, skraca czas obsługi klienta i pozwala na automatyczne transportowanie wszystkich danych na wirtualną chmurę. 

Zarządzanie w gastronomii

Szef od wszystkiego

Oprócz zalet, widocznych w codziennej pracy załogi restauracji, dużą korzyść z posiadania systemu gastronomicznego zauważa sam właściciel, prowadzący biznes. Oczywistym jest, że dla niego ważne są także cyfry, statystyki i tabelki, pokazujące kondycję firmy. System do gastronomii pozwala na dokładne gromadzenie danych, ich analizę i generowanie raportów. Ponadto unikalnymi możliwościami aplikacji jest stała kontrola magazynu, faktur, paragonów-  to wszystko jest możliwe z poziomu telefonu lub tabletu. Restaurator ma więc ogromne możliwości, na nowoczesne zarządzanie swoją działalnością, w sposób czytelny i prosty. Nie od dziś wiadomo, że właściciel restauracji często pełni wiele funkcji, które znacząco odbiegają od siedzenia przy biurku i analizowania danych – w tej branży nie ma na to miejsca i czasu. Przedsiębiorca często zajmuje się sprawami marketingowymi, kadrowymi, księgowymi, logistycznymi i magazynowymi. Dlatego też dużym ułatwieniem dla wykonywania poszczególnych zadań, są systemy sprzedażowe, które zdalnie potrafią obrazować aktualną kondycję i funkcjonalność restauracji.

Sprawdź także: Oprogramowanie do małej Gastronomii

Aplikacja jako asystentka

Oprócz pomocy, jaką aplikacja i sprzęty mobilne przynoszą załodze, jest to duże ułatwienie dla właściciela, który na bieżąco może śledzić stany magazynowe towarów i w porę zareagować w przypadku ich braku. Oprócz tego śledzenie profili, zalogowanych indywidualnie pracowników, ułatwia kontrolę nad zespołem i może stanowić idealną podstawę do zarządzania systemem nagród za wykonywaną pracę. Nie ma zatem wątpliwości, że oprogramowanie do gastronomii wspomaga funkcjonowanie restauracji na wielu jej poziomach, a właściciel ma poczucie, że kieruje prężnie działającym, nowoczesnym przedsiębiorstwem.