3 sposoby na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery

  • Co za dużo to niezdrowo
    Postaw na jeden konkretny styl, staraj się nie mieszać kilku stylów. Zarówno w wystroju jak i w karcie dań. Dwa współgrające ze sobą style, które nawiązują do klimatu i regionu dań z karty to również dobre rozwiązanie. Pamiętaj, że sercem Twojej restauracji jest jedzenie, a nie wystrój. Lokal jest tłem dla dań – powinien być schludny, z niewielką liczbą motywów na obrusie, meblach czy naczyniach. Zbyt dużo dekoracji przyćmi smak i sprawi, że restauracja wyda się gościom kiczowata.
  • Oświetlenie
    Nawet przy ograniczonych możliwościach urządzenia restauracji, dobrze dobranym oświetleniem można osiągnąć magiczny efekt. Złe oświetlenie sprawi, że miejsce wyda się ponure lub niezbyt przytulne. Lampki oświetlające konkretne stoliki mogą dać efekt większej prywatności, bez konieczności wstawiania w restauracji dodatkowych ścianek czy parawanów.
  • Wprowadzaj zmiany
    Usuń przestarzałe lub niepasujące do koncepcji lokalu przedmioty i rozwiązania. Bądź kreatywny i wprowadzaj modyfikacje, które pasują do Twoich aktualnych potrzeb. Czasami po prostu trzeba coś wymienić.

Gdy spełnisz już wszystkie te punkty, kolejnym krokiem będzie zakup dobrego systemu POS.