ABS POS to nowoczesne oprogramowanie, które cieszy się rosnącą popularnością. Coraz więcej obiektów gastronomicznych decyduje się na jego wdrożenie. Głównym tego powodem jest spora ilość zalet, jakie niesie ten system dla naszego biznesu. Został on zaprojektowany na bazie innowacyjnych technologii. Wszystko po to, aby maksymalnie usprawnić pracę załogi, a także zwiększyć jej efektywność. Przekłada się to na wyższe zadowolenie klientów.

Zdalna obsługa klienta
Gastronomia to branża, która przede wszystkim wymaga szybkiej obsługi. Niestety nie zawsze jest to możliwe – utrudnieniem może być np. zbyt mała ilość personelu, czy też duża powierzchnia obiektu. ABS POS pozwala skrócić czas obsługi. Kelner przyjmuje zamówienie za pomocą urządzenia mobilnego, a następnie w sposób zdalny przekazuje je kuchni. Po przygotowaniu zamówienia kuchnia przesyła obsłudze odpowiedź zwrotną. Jest to spore ułatwienie dla obu stron. Osoby przygotowujące jedzenie mogą wykonywać swoją pracę w swobodnej atmosferze. Kelnerzy nie muszą kilkakrotnie sprawdzać stanu zamówienia, dzięki czemu więcej czasu mogą spędzić na sali.
Oprogramowanie umożliwia również wygodną zapłatę za złożone zamówienie. Klient może samodzielnie wybrać, która forma zapłaty jest dla niego najwygodniejsza.

Podział systemu na moduły
Oprogramowanie ABS POS obejmuje nie tylko proces złożenia zamówienia. Jest to tylko jeden z wszystkich dostępnych modułów. Za pomocą systemu można zarządzać niemal każdym aspektem przedsiębiorstwa. Posiada on funkcję m.in. generowania raportów ilościowych, wprowadzania faktur zakupu, tworzenia dokumentów sprzedaży, czy też rabatów. Ilość możliwości jest o wiele większa, a wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb.
Warto również wspomnieć, że oprogramowanie można połączyć z magazynem. Każde zamówienie będzie pomniejszać ilość dostępnych składników. Ponadto system zaalarmuje nas, jeśli stan produktów osiągnie wartość minimalną. Jest to przydatna opcja, gdyż wszystkie najważniejsze informacje posiadamy w jednym miejscu.