Gastronomia jest gałęzią biznesu, która prężnie się rozwija i nieustannie cieszy się ogromną popularnością. Utrzymanie się na rynku wymaga od restauratora ogromnego zaangażowania. Coraz częściej eksperymenty w kuchni, owocujące pysznym jedzeniem, nie wystarczają, by utrzymać klienta. Liczy się także innowacyjność, szybka obsługa i dokładność w realizacji zamówień. Z całą pewnością, w tym przypadku, pomoże system ABS POS. Poznaj jego funkcjonowanie w trzech krokach.

Co to jest system ABS POS?

Każdy restaurator słyszał o tradycyjnym systemie POS. Jednak postęp technologiczny wspiera także rozwój branży gastronomicznej. W związku z tym powstała nowoczesna aplikacja ABS POS. Jest to przystępne cenowo rozwiązanie, które opiera się na technologii Bluetooth i USB. Może być obsługiwane na telefonach, tabletach, a także na komputerach z ekranami dotykowymi. Z całą pewnością ABS POS ułatwia pracę właśnie w gastronomii wszelkiego rodzaju. Jednakże może być on wykorzystywany w innych branżach, np. fryzjerstwie, handlu itp. Dzięki zaawansowanej technologii urządzenie współpracuje z drukarkami fiskalnymi i kuchennymi, a także z czytnikami kodów kreskowych. Wszystko po to, aby maksymalnie usprawnić pracę załogi, a także zwiększyć jej efektywność. Przekłada się to na wyższe zadowolenie klientów.

Podstawowe funkcje ABS POS

Technologia użyta w systemie ABS POS umożliwia odbieranie zadań na ekranie monitora, znajdującego się w kuchni. Jest to wspaniała alternatywa dla karteczek, które dotychczas używane były w gastronomii. Z kolei kelnerzy i kelnerki mogą przyjmować zamówienia za pomocą tabletu i telefonu. Odbywa się to szybciej, biorąc pod uwagę, że urządzenie pozwala na wybór dań, a nie ich zapisywanie. Dodatkowo aplikacja pozwala na tworzenie raportów i baz danych klientów. Jest to niezwykle praktyczne w momencie, kiedy restauracja posiada stałych, powracających klientów. Co więcej, restaurator może kontrolować wszystko z poziomu telefonu, m.in. stany magazynowe itp. Pozwala to na sprawne i efektywne zarządzanie restauracją.

 

Dlaczego warto zdecydować się na ABS POS?

  • Proces przyjęcia i wydania zamówienia przebiega szybko i sprawnie. Kelner dostaje informację zwrotną o gotowości zamówienia.
  • Opcja wyboru dania z menu, które opatrzone jest ikonką ze zdjęciem.
  • Podział menu na kategorie, który ułatwia odnalezienie danej pozycji.
  • Zamówienie w postaci przejrzystej listy, umożliwiające szybkie podsumowanie zamówienia, ceny oraz sprawdzenie poszczególnych pozycji.
  • Opcja wyszukiwania dań pomocna w przypadku nowych pozycji w menu.
  • Liczne formy płatności dostosowane do wymagań klienta, w postaci płatności gotówką, kartą lub przelewem.

 

Podział systemu na moduły

Oprogramowanie ABS POS obejmuje nie tylko proces złożenia zamówienia. Jest to tylko jeden z wszystkich dostępnych modułów. Za pomocą systemu można zarządzać niemal każdym aspektem przedsiębiorstwa. Posiada on funkcję m.in. generowania raportów ilościowych, wprowadzania faktur zakupu, tworzenia dokumentów sprzedaży, czy też rabatów. Ilość możliwości jest o wiele większa, a wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb.
Warto również wspomnieć, że oprogramowanie można połączyć z magazynem. Każde zamówienie będzie pomniejszać ilość dostępnych składników. Ponadto system zaalarmuje nas, jeśli stan produktów osiągnie wartość minimalną. Jest to przydatna opcja, gdyż wszystkie najważniejsze informacje posiadamy w jednym miejscu.