Prowadząc lokal gastronomiczny warto troszczyć się nie tylko o klientów, którzy odwiedzają naszą siedzibę, ale również o osoby, które decydują się na zamówienie jedzenia z dowozem. Jest to tym ważniejsze w dzisiejszych czasach, kiedy przez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa dostawa stała się dla lokali jedyną możliwością sprzedawania swoich dań.

Aby w pełni usatysfakcjonować klientów a jednocześnie zapewnić lokalowi maksymalne zyski warto zoptymalizować pracę kierowców. Jednym z rozwiązań, które na to pozwala jest aplikacja mobilna dla kierowców w gastronomii ABS POS. Czym jest i dlaczego warto z niej korzystać? Odpowiadamy. 

Na czym polega działanie aplikacji mobilnej dla kierowców?

Aplikacja mobilna dla kierowców w gastronomii ABS POS jest zintegrowana z systemem ABS POS, dzięki czemu pozwala na współpracę na linii lokal-dostawca. W momencie, w którym klient składa zamówienie personel lokalu nabija je w systemie i zaznacza opcję dowozu. Dzięki temu kierowca od razu otrzymuje informację o tym, gdzie będzie zawoził jedzenie. Pozwala mu to na stworzenie trasy, która pozwoli dotrzeć do wszystkich klientów, którym ma dostarczyć w najbliższym czasie dania. Co więcej, może również skorzystać z nawigacji, która poprowadzi go najbardziej optymalną trasą, dzięki czemu zaoszczędzi sporo czasu i szybko dotrze do klientów.

Aplikacja dostępna jest na telefon komórkowe, dzięki czemu każdy kierowca ma do niej bezproblemowy dostęp. Jest również intuicyjna i łatwa w obsłudze co stanowi dodatkową jej zaletę.
Lokale korzystające z takiego rozwiązania mogą zautomatyzować swoją pracę i działać bardziej efektywnie co z kolei przekłada się na zadowolenie klientów. Warto w tym miejscu wspomnieć również o tym, że aplikacja może obsługiwać kilka lokali, co jest idealnym rozwiązaniem dla firm mających więcej niż jedną siedzibę w danym mieście.

Zalety korzystania z aplikacji mobilnej dla kierowców gastronomii

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w pracy lokalu gastronomicznego powinno być kompleksowe i obejmować nie tylko salę restauracyjną, ale również opcje dostawy jedzenia do domu. Tylko wtedy jest to rozwiązaniem przynoszącym zyski dla lokalu.
Dzięki aplikacji dla kierowców możemy osiągnąć wiele korzyści. Wśród nich wymienić możemy krótszy czas dostawy a co za tym idzie poprawę opinii klientów. To jednak nie wszystko. Nowoczesna aplikacja dla kierowców pomaga im w codziennej pracy i ułatwia dotarcie do celu oraz planowanie tras. Dzięki temu kierowcy są w stanie pracować znacznie bardziej efektywnie a jednocześnie unikać stresujących sytuacji związanych np. z brakiem wiedzy na temat topografii miasta. 

Podsumowując, kierowcy którzy korzystają z nowoczesnych technologii sa w stanie dużo sprawniej dostarczać klientom zamówione przez nich dania. Przyczynia się to do wzrostu zadowolenia klientów, którzy otrzymują jedzenie ciepłe w stosunkowo najkrótszym czasie a jednocześnie przekłada również na koszty firmy. Dobrze zaplanowana dostawa posiłków to krótszy czas pracy oraz mniejsze wydatki np. na paliwo.